2020-2021 COVID 19 pandemi süreci hâlâ devam etmekte, bu kitabın içerisinde bulunan çalışma programı, sosyal izolasyon ve kapanma döneminde dışarı çıkmanın yasak olduğu ve dünyanın tam kapanmayı konuştuğu bir dönemde (Hareketsiz yaşam ve evde vakit geçirme zorunluluğu ile yeme alışkanlıklarının düzensiz ve dengesiz olmasının getireceği küresel sağlık sorunlarından birisi olan obezitedir.) obezite ve obeziteye bağlı sağlık sorunlarını önlemede örnek program olarak uygulanabilir bir içerik sunmaktadır.

Planlı ve düzenli egzersizin uzun vadede faydalı olduğu bilgisine dayanarak, kitap içerisinde bulunan örnek programın, aktif ve sağlıklı bir hayat için bir araç olduğu, bunun yanında sizleri ailece egzersiz yapma imkânı yaratma konusunda motive edeceğini düşünüyorum.

Kitap, okuyuculara ihtiyaç duydukları bilgiler ve örnek hazır programıyla yardımcı olacaktır. Antrenmanlarda antrenörlere, beden eğitimi ve spor derslerinde beden eğitimi ve spor öğretmenleri ile egzersiz ve sağlıklı yaşam için de ilgili kişilere, uygulayacakları antrenmanlarda veya çalışmalarda daha etkili sonuçlara ulaşmak için, neler yapmaları gerektiği konusunda bilgi vermesi açısından bu kitabın hazırlanması ve okuyucularla buluşması önemlidir. Motor performansı artırmada uygulanan motivasyonel faktörlerin antrenman yöntemleriyle birlikte kullanıldığında daha etkili sonuçlar alınabileceği de unutulmamalıdır.

_
Alıntı: Doğru, Z., & Uçan, Y. (2021). Beden Eğitimi ve Sporda Motivasyon (I. Baskı). Anı Yayıncılık